[PL] Wikispider – Finał


Odgrażałem się i odgrażałem, więc czas zakończyć konkurs.
Podsumowując, mam dwie prace. Pierwsza jaka do mnie dotarła to praca Łukasza. Druga to praca Maćka. Obie spełniają funkcjonalne założenia. Praca Maćka wykorzystuje więcej niuansów związanych z nowymi technologiami zawartymi w .NET (jak Linq, nowe elementy języka C#) oraz lokalny cache przez który w późniejszym czasie wyszukiwanie może być znacząco przyspieszone. W tym konkursie nie ma jednak pierwszych i dalszych miejsc, są tylko równi zwycięzcy, zatem Łukasz i Maciek otrzymują ode mnie wybraną przez siebie książkę. Te kwestie omawiamy już sobie na privie :>

Szymon, trzecia zadeklarowana osoba, napisał w komentarzu, że nie zdąży przed końcem. Podobnie niestety jest ze mną - rozgrzebałem sobie kod i się bez sensu rozchorowałem. Wietrzysta, zdradliwa pogoda rozłożyła mnie na łopatki jak nie pamiętam kiedy.

Jednakże tak szybko jak to tylko możliwe swoją wersję także opublikuję. Zachęcamy Szymona do podzielenia się finalnymi wnioskami z swojej wersji - może stworzymy jedno repozytorium z rozwiązaniami zadania.

Na ten czas poniższe dwie wersje oraz autorzy:

Jeżeli chodzi o dalszą zabawę z tematem, to poza kwestią cache'a, stworzenia sobie indeksu już znalezionych ścieżek, może warto pomyśleć o rozbudowie funkcjonalności?

Temat dla prawdziwego geeka: Jeżeli założymy, że pomiędzy dwoma hasłami jest pewna minimalna ścieżka do przejścia (np. 4-6 kroków), to być może jakieś kategorie haseł będą się po drodze pojawiać najczęściej (np. zwierze, miasto, nazwisko kogoś sławnego z XIX wieku :>)?
Specjalne oznaczenie hasła: "Category:" powinno ułatwić zabawę.

Drugi temat, dosyć abstrakcyjny. Nie wszystkie hasła mają przecież zdefiniowaną kategorię. Jeśli założymy, że nasz indeks haseł jest skategoryzowany do pewnego stopnia, to może na podstawie połączeń pomiędzy hasłami dało by się podpowiadać do jakiej kategorii należą następne hasła?

Tematy oczywiście już poza konkursem, dla własnej satysfakcji i coby jeszcze trochę podręczyć strukturę haseł w Wikipedii :>

Pozdrawiam!

Technorati Tagi: ,,
Comments (6)
 1. Łukasz says:

  No! Gratuluję Maćku 🙂 Dzięki Daniel za fajny konkurs 🙂

 2. macbirdie says:

  Gratulacje Łukaszu, zdrowia chorującym!

  Najnowsze wersje binarne WikiSpidera na http://home.macbirdie.net/WikiSpider (ClickOnce) 🙂

 3. @rek says:

  Widzę, że mój program nie dotarł mimo, że wysyłałem w Środę o 9 rano. Wprawdzie był to bardziej "proof of concept" z pewnymi IMHO uwagami, ale jednak

  Tak czy inaczej gratuluję wszystkim, którzy podeszli do zadania

 4. Arku, serdecznie Cie przepraszam. Wlasnie zauwazylem, ze Twoja aplikacja tez jest w mojej skrzynce.

  Już aktualizuję listę zwycięzców.

 5. Przy pisaniu swojej wersji Wiki-pajączka uwziąłem się, aby znów wrócić do tematu nazwijmy to

 6. Przy pisaniu swojej wersji Wiki-pajączka uwziąłem się, aby znów wrócić do tematu nazwijmy to

Comments are closed.

Skip to main content