[PL] Jak zniechęcić do siebie użytkownika


Parę razy pisałem już o wyzwaniach jakie czekają Naszą Klasę.
Cóż, moja cierpliwość jako użytkownika cały czas jest testowana. Właśnie dostałem takiego maila:

image
Znowu zacytuję Jamesa Bonda: Do I look like I give a damn? 🙂

To już drugi numer ze strony mechanizmów Naszej Klasy.
Najpierw mnie jakaś "Stokrotka Piekna", o której pojęcia nie mam, zaprasza do grona znajomych. Jak pytam skąd się znamy to dostaję odpowiedź, że się nie znamy, ale fajnie mieć znajomych z Warszawy.

Cóż, to potraktowałem z przymrużeniem oka. Stwierdziłem tylko, że "Poke" i "Kissy" i inne niewinne zaczepianie userów w Facebooku bardziej mi się jednak podoba w kwestii anonimowego rozszerzania grupy znajomych.

Powyższy mail to już ewidentny spam, na który nawet teraz nie chce mi się sprawdzać czy się zgadzałem czy nie podczas rejestracji w portalu. Teraz mój komentarz to "do 3 razy sztuka". Obiecałem sobie, że jak jeszcze jedną unikalną rzeczy Nasza Klasa mnie zirytuje to się wypisuję. Wyciągnę sobie tylko dane swoich starych znajomych, których bądź co bądź dzięki portalowi odzyskałem i tito.

Może warto pomyśleć o jakimś mechanizmie zabezpieczającym przed takim frywolnym spamowaniem? Może nie powinno być możliwości wysyłania wiadomości do użytkowników jeśli nie jesteśmy znajomymi lub w tej samej klasie? Klasę znowu można by zabezpieczyć tym, że jeśli pojawi się w niej więcej niż 3 osoby to demokratyczną większością można taką osobę oznaczyć jako "untrusted member", tak aby zabezpieczyć znowu furtkę do spamu poprzez dopisywanie się do każdej możliwej klasy.

Nad mechanizmami można pomyśleć, mam tylko nadzieję, że to nie jest inicjatywa wspierana przez twórców portalu, to może wielu użytkowników bardzo szybko zrazić.

Przy blokowaniu tego użytkownika uśmiałem się tylko z liczby komentarzy wściekłych użytkowników:

image

Takich jest więcej i jeśli Nasza Klasa nic z tym nie zrobi może być tylko gorzej. Oj.. może się okazać, że przegram zakład z kumplem, z którym się założyłem, że Nasza-Klasa będzie rosła jeszcze przez więcej niż pół roku i dopiero będzie downhill. On był zdania, że krócej...

Oj Nasza Klaso.. nie wiesz, że Polska w porównaniu z innymi rynkami charakteryzuje się jednym z najniższych czynników lojalności konsumenta? Jeśli nie, to już wiesz.

Technorati Tagi: ,,

Comments (2)
  1. Łukasz Przybyła says:

    No cóż, mnie już nasza-klasa zdenerwowała spamem, ludźmi którzy chcą mieć (nie)znajomych ze swojego miasta itp. Skasowałem konto i jest spokój;-) Mnie się wydaje, że ten serwis społecznościowy wymknął się twórcom spod kontroli. Daje n-k maksimum rok życia.

Comments are closed.

Skip to main content