[PL] Silnik do blogów w ASP.Net


Jakiś czas temu jak sobie wewnętrznie w biurze rozmawiałem na temat naszej platformy Web'owej to jednym z argumentów jakie od razu mi się nasunał to fakt, że jeżeli chodzi o technologię i narzędzia same w sobie nie mamy się czego wstydzić.

Boli tylko fakt, że pomimo tego jest tak mało fajnych projektów open-source z galeryjkami, forami, prostymi CMS'ami, silnikami do blogów, itd opartych na Asp.Net

Jak rozpatrywałem czy tego bloga postawić na swojej stronie prywatnej czy na MSDNie to przeglądając opcje zauważyłem, że poza Community Server'em niewiele jest ciekawych projektów, które warto wziąć pod uwagę.

Okazuje się, że nie miałem racji. Nie wiem od jak dawna jest ten projekt, ale wygląda sympatycznie:

BlogEngine.NET

Na tej stronce można przejrzeć listę cech BlogEngine.Net:

http://www.dotnetblogengine.net/page/features.aspx

Jeśli ktoś z was poszukuje silnika do blogowania na Asp.Net to polecam się przyjrzeć także i temu.


Technorati Tagi: ,,

Comments (5)
 1. bw says:

  Heh tak malo, a ile darmowych serwisow oferuje wsparcie dla asp.net, albo jak latwo tworzyc oprogramowanie w asp.net (licencja na VS?).

  Z tego jedynie jest jeden wniosek: tworzenie w PHP jest przyjazniejsze dla uzytkownikow i stad zalew rozwiazan na PHP, a co do blogow to chyba dlugo wam zejdzie dojscie do poziomu WordPressa razem z cala masa obslugiwanych pluginow i widgetow.

  Nawet na tym blogu oprocz wpisow wszystko inne masz i tak po angielsku, wiec gdzie ten powod do dumy?

 2. Jeżeli chodzi o "darmową" zachętę to:

  1) W kwestii narzędzi poleam VS w wersji Express Edition. Jest darmowe i moim zdaniem całkiem mocne

  2) W kwestii hostingu – chociażby http://hostedwindows.pl. Google czy live.com nie kłamie. Ofert z optymalnym a nawet darmowym hostingiem Asp.Net nie brakuje.

  3) W kwestii samej platformy PHP – de gustibus, choć w kwestii gotowych rozwiązań przyznaję, WordPress jest warty odnotowania.

  Co do mojego bloga to GUI jest angielskie ze względu na początek mojego blogowania, które było dwujęzyczne. Ostatnio prawie w ogóle nie piszę po angielsku, aczkolwiek ciągle jest szansa, że do tego wrócę. Dlatego też zostawiłem angielskie etykiety i ogólne informaje, tagi: Polish Posts i English Posts, oraz nagłówek każdego wpisu sugerujący w jakim jest języku napisane. Bez problemu jednak mógłbym to zlokalizować – decyzja użytkownika, a nie technologii.

 3. Podsumowując, moim zdaniem ilość rozwiązań na PHP vs. ilość na Asp.net dowodzi tylko silniejszej społeczności, a nie większej przyjazności samej platformy od strony technicznej.

  To już jednak temat rzeka.

Comments are closed.

Skip to main content