[PL] Dobry smak niekonwencjonalnego marketingu


Tak całkiem na dniach dotarło do mnie i do wielu moich kolegów dużo szumu wokół dosyć odważnej sesji zdjęciowej Ani w CKM oraz Halo 3 i Xbox'a 360 w tle.
Przyznam, że mnie osobiście podobnie jak poprzedni motyw z tablicą pamiątkową sympatycznie rozbawił.
Dla mnie to tylko sygnał tzw. targetu. Nie wszyscy jednak mają dystans do tego typu kampanii. Jak tak poczytałem opinie i komentarze interautów to okazuje się, że polaryzacja opinii jest dosyć spora. Jedni zachwyceni, drudzy zażenowani, jeszcze ktoś oczywiście potraktował to jak czerwoną płachtę na byka gdzie na czerwonym tle jest żółty napis MS i wyimaginowana twarz potencjalnego odpowiedzialnego po stronie korporacji.

Cóż wolny kraj, każdy może się wypowiadać jak chce, dopóki prawo nie jest złamane można sobie dyskutować i przedstawiać opinie. I właśnie - kwestia prawna.

Okazuje się, że od granicy dobrego smaku do granicy, której przekraczać nie wolno nie jest daleko. Moi koledzy z serwisu Polygamia odkryli podobną galeryjkę sygnowaną imieniem Electronic Arts oraz jednego z ich flagowych produktów serii "Need for Speed".

Okazuje się jak możecie poczytać w aktualizacjach tego artykułu na polygamii, sprawa jest dosyć śmierdząca i EA wcale nie chce się pod tym podpisać. Podobno jest wielka zadyma gdzie moi koledzy z Poly jak dobrzy korespondenci wojenni przekazują świeże newsy z pola walki.

Cóż, odważne decyzje czasem dostarczają nieoczekiwanych rezultatów.

Ciekawe jak to wszystko się skończy. Swoją drogą Polygamia jako serwis dla graczy może złapać czytelnika z wszelkiej grupy wiekowej. Dostarczanie im takich artykułów bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przed nieletnimi nie jest czasem ryzykowne także z waszej strony? Prosty formularz badający wiek czy wymagana rejestracja gdzie jest określony wiek mogła by być dobrym rozwiązaniem. Wiele serwisów je dosyć skutecznie stosuje.

Myśle, że to dobry start aktu dobrej woli 😀


Technorati Tagi: , , , ,

Comments (1)

Comments are closed.

Skip to main content