[PL] Kolejny dostawca linuxa w sojuszu z Microsoft’em


Po Novellu, Xandros Inc. i innych firmach kolejny dostawca linux'a - Linspire - podpisal umowę z Microsoft, która zabezpiecza użytkowników tej dystrybucji linuxa przed konfliktami patentowymi.
Dodatkowo Linspire będzie licencjonował technologie Microsoft związane z voIP, Windows Media files a także fontami True Type.

Ciekawy ruch moim zdaniem jeżeli chodzi o świat linuxa, jeżeli dostawca, który swoje kontakty z Microsoftem jakiś czas temu zaczał od wielkiej awantury o nazwę Lindows, która kosztowała Linspire $20M.
Jeśli po takim starcie Linspire zauważa dużą wartość partnerstwa z Microsoftem to oznacza, że jednak ten Microsoft nie jest taki zły 🙂


Szczegółów na ten temat można poszukać chociażby w wczorajszym (z 14 czerwca) The Wall Street Journal.
Ciekawa jest też wiadomość z tego samego dnia z news.com.com dotycząca tego, iż liderzy świata linuxa zebrali się teraz aby zwołać naradę na temat tego jak i czy z Microsoftem walczyć.

http://news.com.com/Linux+leaders+plot+counterattack+on+Microsoft/2100-7344_3-6191135.html?tag=nefd.top


Dowód w postaci Novella czy też Linspire oznacza, że wcale nie trzeba walczyć.
Cytując jeden z komentarzy do artykułu na news.com - Microsoft wcale nie przeciwstawia się open source.
Przykład powyższych firm oraz innych jak JBOSS ukazuje, że open-source i Microsoft mogą znakomicie współpracować nawet pomimo antagonistycznych incydentów z przeszłości.

Skip to main content