Web siteniz Internet Explorer 8’de düzgün görüntülenemeyebilir…


Şu an Beta 1’i yayınlanmış olan Internet Explorer 8, standartları (HTML, JavaScript, vs.) daha sıkı şekilde uygulamaktadır. Bunun sonucu olarak, web siteniz, Internet Explorer 8 kullanıcıları tarafından beklediğiniz şekilde görüntülenemiyor olabilir.

 

Örneğin, web sitenizde metinler üstüste binebilir, tablolar beklediğiniz şekilde görüntülenemeyebilir ya da JavaScript hataları alıyor olabilirsiniz.

 

Son kullanıcılar, IE 7’de düzgün görünen ancak IE 8’de beklendiği gibi görünmeyen web sitelerinde, IE 8 içindeki “Emulate IE7” seçeneğini seçerek, IE 8’in, IE 7 standartlarında sayfayı göstermesini sağlayabilirler. Ancak bu çözüm yerine, web sitesi geliştiricilerinin, web sitelerini IE 8 ile test etmeleri daha doğru bir çözüm olacaktır.

 

Web sitesi geliştiricileri, eğer isterlerse, IE 8 ile web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların, IE 7 standartlarında sayfalarını görmelerini sağlayabilirler. Bunun için, web sayfalarında X-UA-Compatible: IE=EmulateIE7 HTTP header’ını göndermeleri yeterli olacaktır. Bunun site bazında ya da sayfa bazında nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki referanslar bölümündeki makaleleri inceleyebilirsiniz.

 

Referanslar:

 

Web siteniz Internet Explorer 8 Beta 1'de düzgün görüntülenmeyebilir

http://support.microsoft.com/kb/952030/tr/

 

Introducing IE=EmulateIE7

http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/06/10/introducing-ie-emulateie7.aspx

 

Internet Explorer 8 Beta 1 (Developer Preview)

http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/ie/ie8/default.mspx

--

AMB

Comments (0)

Skip to main content